Výběrové řízení pro tábory talentované mládeže pro rok 2014

Zdravím všechny,

tento text by měl také dorazit do většiny škol PG a různým pilotům, instruktorům a dalším. Pokud jsem na někoho zapomněl, tak se omlouvám a můžete mu to kdokoliv přeposlat.

Pro rok 2014 jsme udělali pár změn, ty základní si můžete přečíst v sekci talentů. Jedním z hlavních parametrů je, aby každý tábor měl i náhradní termín, v případě naprosto nevhodného počasí. Dalším parametrem a tím hlavním pro rok 2014 je hledání nových pilotů pro A-B týmy v XC i ACC. Není cílem podporovat rekreační piloty. Třetím parametrem je cena táboru. Nechci nikoho lámat o peníze, ale po důkladných propočtech jsme došli k závěru, že tábory v těchto cenových relacích, které zde uvádím, je možné udělat.

Hledáme proto pořadatele pro tyto typy táborů:

 

  • 1 x XC přeletový navijákový/ odvijákový tábor v ČR

Přibližně 5-7 denní tábor v ČR, rozpočet je do 25 tis., v ceně by byly vleky zdarma, ubytování v nějakém zařízení může být i kemp a kvalitní instruktor, ideálně pilot, který roviny létá. Tábor by měl být cílený pro piloty B-D týmu XC.

  • 2 x XC přeletový tábor do 2500 Km

Tábory, které mají hledat nové piloty pro A tým, tedy intenzivní 3-5 denní tábor např.: v blízkých Alpách. Rozpočet na tento tábor by měl být do 35 tis. V ceně by byla doprava, ubytování v levném kempu, plat jednoho instruktora, startovné, pokud se jede na terén, kde je potřeba a řidič. Tábor by měl být pro piloty B-D týmu XC.

  • 2 x tzv. nízkonákladový tábor v Čechách

Principem tohoto táboru je, aby si společně taletni zalétali někde v ČR, ideálně třeba víkend na Krupce, v Beskydech. Večer by měl mít přednášku nějaký kvalitní český pilot. Cílem je pospolitost talentů. Rozpočet na tento druh táboru je do 6 tis., v ceně by byly vývozy na start/ lanovka/ starty na navijáku/ odvijáku, plat lektorů a popř. převozy talentů. Je ale potřeba počítat, že na tomto táboře by mělo být ideálně většina pilotů programu.

  • 3 x tábor ACC Čechy

Program TM se rozdělil na dva paralelní programy. XC a ACC. Letos se chceme zaměřit hodně také na ACC a snažit se dostat talenty do podvědomí světa i přes ACC. Zatímco v XC bude mít důležitou roli Petr Kosťa Kostrhun, v ACC to bude Kamil Konečný, nebo Tomáš Lednik, kteří se budou snažit talenty dotlačit k lepšímu přistávání na placku a hlavně na závody v ACC. Celkem bude táborů 5. Rozpočet na každý je do 9 tis. Minimálně dva z pěti táborů bude mít hlavní trenér talentů v ACC (KK, nebo TL), na další vypisujeme výběrové řízení. V ceně by mělo být ubytování, vývozy na start, plat lektora.

 

Rozpočty posílejte na můj email as.de.es.maklos@seznam.cz do 10. června . Kdyby kohokoliv napadlo cokoliv, jsem 100 % otevřen debatě a komunikaci.

Děkuji všem za účast.

Miky, hl. trenér talentované mládeže