Svaz MPG

Svaz motorového paraglidingu se snaží zajistit pilotům v ČR nejaktuálnější informace ohledně bezpečnosti lítaní. Pravidelným školením, která se konají při akcích, jako jsou slety, přebalování záložek a také kontroly technických stavů SLZ.

Dále se svaz motorového paraglidingu snaží zajistit rozvoj České reprezentace v motorovém paraglidingu. Novinkou je rozbíhající se program talentované mládeže pro Juniory do 25 let. Každoročně zajišťuje pořadatele závodů pro české piloty (MČR, Liga, ČPMPG, Přesnost přistání) a do budoucna i zahraniční piloty.

Výhody členství

Členství ve svazu motorového paraglidingu je vázáno na členství v LAA. V rámci LAA je již bezplatné. Výhodou členství je hned několik. Kromě aktuální mapy vzdušných prostorů v měřítku 1:500 000 a časopisu Pilot, získáte i možnost podílet se na rozhodování o fungování svazu prostřednictvím valné hromady.

Dalším plusem je pak vyjádření podpory LAA – širší členská základna dává LAA lepší pozici při jednání s úřady, ale například i s pojišťovnou při vyjednávání pojistných podmínek, které jsou šité na míru pilotům LAA.
Registraci do Svazu motorového paraglidingu je možné udělat při Vašem přihlášení do LAA, pokud jste tak při přihlášení neučinili je možné to učinit i dodatečně.

Aktuálně