Liga/ČPMP

Liga MPG je etapová soutěž pro začínající i pokročilejší piloty. Vyhlašuje ji předsednictvo svazu každým rokem. Soutěž je inspirovaná dle FAI pravidel,  jsou kombinovány navigační, technické a ekonomické soutěžní úkoly.

Ligové závody by měly sloužit jako jednoduchá a zábavná soutěžní forma pro všechny piloty. Smyslem ligových závodů je seznámit pilota se základními soutěžními disciplínami a zdokonalovat jeho pilotní dovednosti.

Prioritou těchto soutěží je zajištění bezpečnosti a adekvátních letových podmínek (odpovídající počasí) i pro začínající piloty.

Členové reprezentace, kteří se účastní ligy jsou hodnoceni mimo kategorii HOBBY.

Pravidla, formuláře pro vyplnění výsledků a Žádost o podporu ze svazových prostředků naleznete v sekci “PŘEDPISY A PRAVIDLA“​ a “POŘADATEL ZÁVODU“.

Výsledky z jednotlivých kol se soutěžícím sčítají a na konci soutěžního roku je z těchto výsledků sestaveno výsledné pořadí.

Český pohár motorového paraglidingu ČPMP

Předsednictvo se rozhodlo podpořit tento oblíbený seriál soutěží a v roce 2023 opět vznikl Český pohár motorového paraglidingu. Ocenili jsme prvních 7 pilotů v obou kategoriích PF a PL. Vítězové dostali na rok putovní poháry na své poličky slávy. Ceny byly předány na letišti v Hranicích na Moravě (LKHN) dne 2.12.2023.

ČPMP 2023

Liga 2018

Liga 2017

Liga 2016