O programu

Program Talentované mládeže Svazu motorového Paraglidingu

Cílem programu je příprava mladých pilotů na vrcholové soutěže a zvýšení bezpečnosti létání. V rámci programu se učí mladí piloti bezpečně létat a z těch nejlepších je vychovávána nová generace sportovních pilotů. Program zajišťuje a pomáhá financovat mladým pilotům tréninková soustředění i vedení v počátcích jejich závodní činnosti.

Program Talent MPG je určen pilotům, kteří v aktuálním kalendářním roce nepřesáhnou věk 25let. (v roce 2024, to jsou piloti narození v roce 1999 a později).

Rozřazení do týmů:

  • tým A – juniorská reprezentace s individuální podporou
  • tým B – samostatně aktivně létající piloti
  • tým C – piloti nováčci po kurzu (nebo v kurzu), začínající a málo zkušení piloti, rekreační piloti.

Motivace

Pro piloty bude na webu (xcontest.org)- leteckém kalendáři ČR vytvořena samostatná kategorie, kde mezi  sebou soutěží v jednotlivých disciplínách, nejvyšší počet letů za rok, nejdelší uletěná vzdálenost, nejdelší FAI trojúhelník a podobně. Podpora soutěživosti zároveň zlepšuje dovednosti a zábavnou formou piloty motivuje k lepším výsledkům na vrcholných soutěžích.

Přístup ke sportovnímu vybavení

Motorový paragliding je finančně náročný sport a jelikož jsou účastníci programu z velké části studenti, bude se na daný tábor výbava pilotům zapůjčovat.

V programu je pro rok 2024 v tuto chvíli 5 pilotů, členové jsou v kategorii B a C.

Tréninkové tábory organizují nejlepší čeští piloti a reprezentanti ve všech disciplínách.