MPG „Paračundr“ 2018

Dovolujeme si pozvat piloty MPG na akci nazvanou „Paračundr“, která se uskuteční 5. – 9. 9. 2018 (náhradní termín 12. – 16.9. 2018).

Mottem celé akce je bezpečné létání pro začátečníky i pokročilé, pohodové setkání členů svazu, výměna názorů, zkušeností a školení na téma bezpečnost, nebo létání nad národními parky. Důraz bude kladen na začínající piloty, kterým ti zkušenější mohou přispět k osvojení základních návyků pro bezpečné plánování přeletů s ohledem na letové prostory a počasí. Akce je určena pro piloty motorových krosen a tříkolek s rozebíratelným podvozkem. Z kapacitních důvodů nejsme schopni zvládnout logistiku i pro nerozebíratelné tandemové tříkolky, jejich piloti, členové LAA, rodinní příslušníci i členové svazu MPG, co se můžou připojit třeba jen na den jsou srdečně zváni, svoz si však musí řešit ve vlastní režii.

Startovné pro členy svazu MPG je stanoveno na 100 Kč, pro členy LAA na 500 Kč.

Pro prvních 20 přihlášených členů svazu MPG je díky finanční podpoře svazu svozová doprava zdarma. Závaznou přihláškou na akci se rozumí odeslání startovného na č.ú. : 35-1363910227/0100 (Do zprávy pro příjemce napište svoje jméno). Pořadí přihlášených členů svazu MPG určí čas připsání startovného na účet, pozor uhrazené startovné je nevratné! Sraz účastníků proběhne 5. 9. 2018 (12. 9. náhradní termín) na letišti v Přibyslavi a od 20:00 proběhne briefing, na kterém probereme aktuální situaci a možnosti, pro představu, měli bychom přelétat mezi „páteřními“ letišti Přibyslav, Dačice, Znojmo, Břeclav, Vyškov, Obectov a Choceň. Ukončení akce je naplánováno na 9.9. 2018 (16.9. náhradní termín) rovněž na letišti Přibyslav.

– Přihlášený pilot musí mít platný PP, TP a zákonné pojištění odpovědnosti alespoň pro území ČR.

– Měl by samostatně zvládat starty za bezvětří a být vybaven leteckou mapou, případně i GPS. Majitelé mobilních telefonů s Androidem mohou použít aplikaci XCTrack, která umožňuje Live tracking.

– Jeho stroj by měl být schopen 2 hodinového letu s rezervou bez dotankování. Pilot má k dispozici dva 10 litrové plastové kanystry na benzín a dostatek oleje. Je vhodné mít ve středu večer palivo na dvě hodiny letu s rezervou a jeden plný kanystr jako zálohu.

Účastníci by měli být vybaveni stanem, spacákem a oblečením do vzduchu vhodným pro zářijové klimatické podmínky, jídelními potřebami a záložním proviantem na dva dny. Z hlediska logistiky prosíme, abyste počet svých věci minimalizovali a pokud možno, umístili je do jednoho zavazadla.

Informace o Paračundru a jeho aktualizace budou průběžně zveřejňovány v sekci MPG na webu LAA a na Facebooku. Ve skupině přihlášených bude distribuován návod pro aplikaci XCTrack a nastavení Live trackingu pro účastníky Paračundru.

Na Vaši účast se těšíme!

Za tým organizátorů Luděk Svoboda