Skupinový přelet ČR na MPK 14.-18.8. 2013 aneb nebojte se dlouhých letů a poleťte s námi!

Cílem této jedinečné akce je intenzivní pomoc pilotům MPK s plánováním a vlastní realizací dlouhých letů.
Na žádost Letecké amatérské asociace České republiky uvolnilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy finanční prostředky na zajištění této zajímavé vzdělávací akce. Předsednictvo Svazu motorového paraglidingu pověřilo organizací celé akce Jirku Chorcheho Šrámka. Účast a pomoc s organizací přislíbil i rekordman Míra Oros.
Počet oficiálních účastníků je z důvodu náročné logistické přípravy a realizace omezen na dvacet pilotů krosen, případně malých mobilních tříkolek. Samozřejmě se k naší „oficiální skupině“ dvaceti pilotů můžete kdykoli a kdekoli na trati připojit a budete vítáni. Nejsme vám však schopni zajistit pozemní servis.
Účast je pro prvních dvacet přihlášených pilotů bezplatná. Způsob přihlášení, podmínky účasti a doporučení co s sebou jsou na konci tohoto článku. V rámci akce zajistíme mikrobus pro dvacet osob a nákladní vozidlo pro transport veškerého materiálu a případný svoz pilotů po trati. Dále zajistíme navigační přípravu, teoretickou výuku plánování dlouhých letů a technický doprovod při vlastních přeletech.
Sejdeme se 14. srpna nejpozději do 20 hodin na letišti v Jaroměři, kde si bezpečně zaparkujete svá vozidla. Naložíme stany, spacáky a veškerý materiál do transportního doprovodného kamiónu. S ohledem na aktuální předpověď počasí a aktivované vzdušné prostory provedeme detailní přípravu ranního letu.
Hned po svítání, kdy je vzduch ještě klidný, vyrážíme na první 1-2 hodinový let. Všechny lety se pokusíme naplánovat pokud možno po větru, aby nám kilometry ubíhaly. Po přistání na určeném místě (nejspíš to bude na některém letišti) za námi dorazí naše doprovodná vozidla. Provedeme rozbor letu a den strávíme plánováním dalších tras, přípravou strojů a odpočinkem.
V 16 hodin bude opět oficiální briefing a seznámení s trasou večerního letu. V cca 18 hodin vyrážíme opět na zhruba 50 km dlouhý přelet do určeného cíle. Ti pomalejší letí rovně a ti rychlejší si mohou nějaký ten kilometr i přidat.
Ještě před ulehnutím rozebereme večerní let a předběžně si „nabrífujeme“ ranní let. Ráno po svítání opět startujeme na další etapu.
Důraz je kladen na dodržování pravidel letu ve vzdušném prostoru ČR a všech bezpečnostních aspektů.
Návrat do Jaroměře je plánován v neděli večer.
Věříme, že společně nalétáme mnoho kilometrů a že tato akce přispěje ke zvýšení praktických a teoretických znalostí všech účastníků.
Neváhejte a posílejte od 10. července přihlášky na sramek@chorche.com a pro bližší info volejte na 777 803 093.
Na společné polétání se těší
Chorche team