Pozvánka na UL MČR 2021 v Hosíně

Vážení příznivci soutěžního létání,

dovolte nám pozvat Vás touto cestou na vícedenní soutěž MČR v ultralehkém létání. Jde o vrcholnou soutěžní akci národní úrovně. Body z jednotlivých disciplín této soutěže tvoří nedílnou součást celkového výsledku MČR v UL létání. Náplní budou jak navigační, tak ekonomické úlohy a nebude samozřejmě chybět ani přistání na přesnost.
Zúčastnit se mohou soutěžící všech výkonnostních tříd. Pro rekreační třídu budou jednotlivé disciplíny úměrně zjednodušeny. Méně zkušení letci se nemusí obávat ani ekonomických disciplín. Tyto úlohy budou letos zaměřeny spíše na správný odhad spotřeby paliva a přesné plánování letu. Nebudeme požadovat létání s prázdnými nádržemi.

Kde:

Letiště Hosín LKHS – Jižní Čechy

Kdy:

•    28.07. – 01.08.2021
•    Přílety v úterý 27.07.2021 večer. Středa je již plnohodnotný soutěžní den stejně jako čtvrtek a pátek. Sobota je vyčleněna hosínskému kolu NPPT. Neděle je náhradní den.
•    Úvodní briefing proběhne v úterý ve večerních hodinách.
Na jaké disciplíny se můžete těšit:
•    Navigační úloha s konstrukcí za letu pro třídu A.
•    Navigační úloha po známé trati pro třídy B a C.
•    Dvě ekonomické úlohy zaměřeny na přesné plánování letu.
•    Rozličné typy přesného přistání. Třídy B a C budou bezmotorová přistání létat pouze se staženým plynem na volnoběh.
Konkrétní rozvržení disciplín do jednotlivých dnů bude upřesněno až na místě s ohledem na počasí.
Prosíme o včasnou registraci na soutěžním webu ppt.laacr.cz, a to nejpozději do pondělí 26.07.2021 do 16:00 UTC. Startovné tvoří 500 Kč na osobu, platba bude na místě. Soutěžním posádkám bude zajištěno stravování po celou dobu akce a palivo na jednotlivé etapy. Ubytování bude umožněno v kempu v letištním areálu a v omezené míře v pokojích v hlavní budově. V případě zájmu o ubytování kontaktujte Karolínu Pacákovou.
Sobotní program doplní v odpoledních hodinách prezentace Jihostroje Velešín. Firma Jihostroj a. s. je výrobce vrtulových regulátorů.
V případě dotazů se na nás neváhejte obrátit.

Těšíme se na Vás!

Pořadatelé
Marek Velát (tel.: 720 566 634)
Karolína Pacáková (tel.: 606 933 979)