22nd FAI World Hang Gliding Class 1 Championship

Výsledky 22. FAI MS 2019

Na zatím nejúspěšnějším týmové létání minulých let se nám letos nepodařilo navázat. V týmech jsme skočili na 12. místě a ihned po fiasku během prvního dne jsme se v průběhu soutěže dostali nejvýše na 9. místo.

V individuálních výsledcích dosáhl nejlepšího výsledku 21. místa Dan Vyhnalík, teamleader pro tento závod. Dan se probojovával z poloviny pořadí a předposlední den byl na 14. místě. Bohužel v neúspěšném posledním kole o toto umístění přišel přistáním v rovinách krátce po startu. Dan se snažil po celou dobu závodu dobře vést týmovou spolupráci.

Já, Franta a Lukáš jsme startovali z posledních míst s nulami z prvního kola. Probojoval jsem se nakonec na 58. místo. Kluci se snažili, ale výrazné zlepšení výkonnosti se nám nepodařilo. Na výsledcích se podepsala i horší spolupráce týmu, než jak ji znám z minulých let.

Jirka Nádvorník zachránil čest českého létání a jako jediný doletěl poslední den do cíle, zatímco jsme všichni přistáli.

21. Dan Vyhnalík
58. Petr Polách
59. Jiří Gut
78. František Košťál
81. Lukáš Vojáček
86. Jiří Nádvorník
114. Petr Tuček (odstoupil ze zdravotních důvodů)

Mistrem světa se stal Alex Ploner. Gratulujeme!

Velký dík patří naší pozemní posádce Karolíně a Šimonovi. děkujeme!

Podrobně se na výsledky můžete podívat zde: https://airtribune.com/22nd-fai-world-hg-championship/results?fbclid=IwAR3F1YqYL7o6fwgB5UI_Hja7sBChwrNJncnvxniChNbSUYvEOBkr2UNP8Kc