Kurz soutěžního létání 2018 pod vedením Dana Vyhnalíka

7.4.2018 (8:00) – 8.4.2018

Teoretickou přípravu i praktický výcvik povede dlouholetý reprezentant Dan Vyhnalík. Zájemci s pilotním průkazem mladším osmi let se mohou hlásit do konce března.
V případě neletové předpovědi počasí bude kurz o týden odložen.

Teoretická výuka zahrne hledání termiky, optimalizaci FAI trojúhelníků, práci s programem xctrack, pravidla ČPP, propozice MČR a práci s leteckými přístroji.  Praktický výcvik se soustředí na dosažení otočného bodu, dokluz do cíle a přistání do neznámého terénu.

Za termického počasí též čekání na časovou bránu a dokončení krátké úlohy. Sportovním přínosem kurzu pro ZL bude výcvik mladých perspektivních pilotů pro získání FAI licence a nastartování jejich soutěžní kariéry na začátku termické sezóny.

Kurz se uskuteční, pokud se do konce března přihlásí na dan.vyhnalik@svt.cz nejméně čtyři zájemci. Maximální počet kurzistů je osm. Musí mít PP mladší osmi let, být členy svazu ZL a na kurz musí přijet se ZK s platným TP a zákonným pojištěním.

Kurz proběhne na letišti v Hradčanech o víkendu 7. a 8. dubna 2018. Jen v případě beznadějné předpovědi počasí bude kurz o týden odložen.