O svazu paraglidinguSvaz paraglidingu se snaží zajistit pilotům v ČR co nejlepší podmínky pro volné létání i pro rozvoj české reprezentace v paraglidingu. Skrze Fond podpory startovišť a Fond propagace se snaží zlepšit kvalitu startovacích ploch i mediální obraz paraglidingu v ČR. Stará se také o podávání grantů na MŠMT pro talentovanou mládež i pro českou representaci a každoročně zajišťuje pořadatele na závody, pro české piloty (MČR, Liga, ČPP).
 
 
Potřebujete-li "sportovní licenci FAI" (pro piloty PG, ZL), klikněte sem.

Výhody členství

 
Členství ve svazu paraglidingu je vázáno na členství v LAA. V rámci LAA je již bezplatné. Výhodou členství v LAA je hned několik. Kromě aktuální mapy vzdušných prostorů v měřítku  1:500 000 a časopisu Pilot získáte i možnost podílet se na rozhodování o fungování svazu prostřednictvím valné hromady, slevu na permanentky na některé kopce a slevu na startovném na soutěžích zaštitovaných svazem paraglidingu (např. ČPP, Liga, MČR ).
Dalším plusem je pak vyjádření podpory LAA - širší členská základna dává LAA lepší pozici při jednání s úřady, MD, ale například i s pojišťovnou při vyjednávání pojistných podmínek, které jsou šité na míru pilotům LAA.
Registraci do Svazu paraglidingu je možné udělat při Vašem přihlášení do LAA, pokud jste tak při přihlášení neučinili je možné to učinit i dodatečně. Informace  a formulář pro přihlášení do LAA a registraci do jednotlivých svazů najdete zde.

Jak se stát členem Svazu PG

Jste-li členem LAA ČR, ale nikoliv svazu PG, stačí se přihlásit do Svazu PG na Portálu správy LAA. Pokud upřednostňujete papírovou formu, pak poslat na LAA ČR vyplněný formulář.
Nejste-li členem LAA, pak vyplňte přihlášku, a zaplaťte členský příspěvek ( 800,– Kč/rok ). Veškeré platby lze uhradit v hotovosti při osobní návštěvě na LAA ČR, poštovní poukázkou typu C na adresu LAA ČR, nebo převodem na účet. Do zprávy pro příjemce uvedete: ČLP.
V případě nového členství v průběhu roku, bude členský poplatek činit od 1.4. za 750 Kč, od 1.7. za 600 Kč a od 1.10. za 500 Kč.

Vyplněnou a podepsanou přihlášku zašlete na adresu:
LAA ČR
KE KABLU 289
PRAHA 10 – HOSTIVAŘ
102 00

​ 

 
Letecká amatérská asociace ČR, Ke Kablu 289, 102 00 Praha 10, Tel.: 242 403 270 Fax: 242 403 596