1.5.2022
(Aktuality) Padákové kluzáky
Linda Mišková
Medaile ze světového poháru i evropského poháru přesnosti přistání v paraglidingu
Závodní paraglidingová sezóna se pomalu rozjíždí a reprezentanti v přesnoti přistání za sebou mají první (a druhá) kola v závodech světového poháru a také toho evropského.
 
Nejdříve proběhl závod světového poháru ve Velké Británii (21. - 24. 4). Účastníkům ani organizátorům moc nevyšlo počasí a uletěla se pouze dvě platná kola. Z českých repreznetantů se závodu účastnila Markéta Holubová Tomášková, která skončila na celkovém 12. místě, v kategorii žen brala 1. místo. Druhým účastníkem byl Jan Širl, který se umistil na 21. místě.
 
ACC PWAc 9.PNG

Markéta se pak přemístila na závody Evropského poháru do Makedonie. Z tohoto závodu nám report přinesl teamleader repreznetace ACC Vlastimil Kricnar:
 
Evropský pohár Severní Makedonie – Ohrid 29.4 – 1.5 2022
 
Druhý závod ze série Evropského poháru se uskutečnil v Severní Makedonii od 29.4 do 1.5. Závodu se účastnilo 54 pilotů z 8 různých zemí. V závodu nechyběli ani piloti z předních příček světového rankingu. Z české reprezentace se závodu účastnila Markéta Tomášková, Kamil Konečný, Kvido Hadaš, Petr Garbier a Vlastimil Kricnar.
Při úvodním briefingu byla informace o počasí velmi negativní a organizátoři vymysleli přesunutí závodů do Kruševa. Všichni piloti tak byli v pátek v 5 ráno vyhnáni do autobusů a jelo se závodit do Kruševa. I při silnější větru a možnosti deště bylo nakonec odlétáno v pátek 5 kol. Českému týmu se poměrně dařilo a vypadalo to, že úspěchy budou.
Druhý závodní den byl ve znamení převývojů a kolem Ohridu se prohánělo spousty bouřek. Přistávačka v Ohridu nebyla vůbec jednoduchá, přistávalo se na fotbalovém hřišti, které bylo dokola obehnáno tribunami. V jednu chvíli byl závod pozastaven a piloti čekali až se počasí uklidní. Nakonec se podařilo odlétat zbývající 3 kola a závod tak byl dokončen.
Pro českou výpravu byl závod úspěšný a v týmech obsadil tým Czech republic ve složení Markéta Tomášková, Petr Garbier a Vlastimil Kricnar druhé místo! Nejlepší výsledek české výpravy obstarala Markéta Tomášková a to prvním místem v ženách. Vlastimil Kricnar vybojoval třetí místo v celkovém pořadí.
 
Výsledky:
1. Matjaž Sluga [SLO]                        24cm
2. Jaka Gorenc [SLO]                          31cm
3. Vlastimil Kricnar                            33cm
6. Markéta Tomášková                     39cm
15. Kvido Hadaš                                301cm
16. Petr Garbier                                 306cm
20. Kamil Konečný                             452cm
 ACC PWAc 1.PNGACC PWAc 3.PNGACC PWAc 1.PNG

  
 
Letecká amatérská asociace ČR, Ke Kablu 289, 102 00 Praha 10, Tel.: 242 403 270 Fax: 242 403 596
​​