27.10.2022
(Aktuality) Články / Oznámení
Vojtěch Šaman
Jan Bém 1947-2022


S nesmírným zármutkem oznamujeme, že včera, 26. října nás v důsledku tragické nehody navždy opustil dlouholetý člen LAA, ustavitel několika světových FAI rekordů, někdejší delegát ČR v CIMA a držitel diplomu Ann Welsh FAI, Jan Bém (75 let).
 
V Honzovi ztrácíme nadšeného leteckého sportovce, který se zasloužil o rozvoj a dobrou úroveň a pověst našeho leteckého sportu doma i ve světě, technicky zdatného inovátora, který své schopnosti uměl napřít ke zdaru náročných leteckých expedic, ale především ryzího, pracovitého člověka a přítele.
 
V této těžké chvíli přejeme rodině a pozůstalým klid a sílu se s touto ztrátou vyrovnat.
 
Za projevené kondolence děkujeme. 
 
 
Deeply saddened we inform that yesterday, October 26th, due to a tragic accident we lost a long time LAA member, multiple FAI world record bearer, a former Czech CIMA delegate, FAI Ann Welch Diploma awardee, Mr. Jan Bém (75).
 
With Jan we lost an avid sportsman who greatly contributed to the high level and good reputation of our aviation sport worldwide, an accomplished technician and innovator whose experience and skills were instrumental in the success of daring aviation expeditions, but most of all a great, hardworking man and a good friend.
 
Our thoughts are with his grieving family.
 
Thank you for the condolences that have poured in since the news was released. 
 
 
LAA ČR
Letecká amatérská asociace ČR, Ke Kablu 289, 102 00 Praha 10, Tel.: 242 403 270 Fax: 242 403 596
​​