16.3.2020
(Aktuality) Články / Oznámení
Vojtěch Šaman
Oznámení v souvislosti s usnesením vlády č. 215 ze dne 15. 3. 2020 a dalšími opatřeními přijatými proti šíření koronaviru

​1)
Vláda rozhodla s účinností od 16. března 2020 od 0.00 do 24. března 2020 do 6.00 o zákazu volného pohybu osob na území České republiky s výjimkou cest do zaměstnání, do zdravotnických zařízení, za rodinou a dalších nezbytných cest.
Ve výjimkách tohoto rozhodnutí pro „další nezbytné cesty“ není sportovní a rekreační létání uvedeno.
Volné cestování (létání) se všemi druhy sportovních létajících zařízení, podobně jako jiné druhy volného cestování, je tedy zakázáno.

Celý text Rozhodnutí vlády naleznete zde.
 
2)
S účinností od 16. 3. 2020 až do odvolání se ruší úřední hodiny pro fyzický styk s veřejností v sídle LAA ČR.
Toto rozhodnutí jsme byli nuceni přijmout v souvislosti s opatřeními vlády a dalších státních orgánů a ve snaze zabránit šíření koronaviru.
Pokud nebudou přijata další bezpečnostní opatření (zaměstnanci LAA ČR budou moci chodit na pracoviště), budou se vyřizovat žádosti o vystavení a prodlužování příslušných potřebných dokladů pro leteckou veřejnost korespondenčně. Jak jsme již avizovali v předcházejícím oznámení, žádosti je v tuto chvíli možné zasílat s příslušnými náležitostmi i elektronicky. Není tedy nutné navštěvovat sídlo LAA ČR, ani chodit na poštu.
 
Základní informace pro vyřizování služeb LAA ČR v této výjimečné situaci:
 
Platby
Veškeré platby za požadované služby LAA ČR je nutné provést předem, nejlépe převodem na bankovní účet LAA ČR podle návodu na webu LAA ČR.
 
Pojištění a členství
Již delší dobu je možné na webu LAA ČR vyřídit žádosti o pojištění a členství pomocí Online služeb LAA ČR přes Portál správy.
 
Pilotní průkaz
Do odvolání lze pilotní průkaz vystavit nebo prodloužit tak, že originály veškerých potřebných dokumentů naskenujete (vyfotografujete) a zašlete elektronicky ve formátu .pdf nebo .jpg (fotografie na vystavení průkazu jen v .jpg) na rejstřík LAA ČR a ten vám zašle vystavený či prodloužený pilotní průkaz poštou na vaši adresu.
 
Technický průkaz SLZ 
Potřebné doklady je možné již dnes zasílat elektronicky, takže tuto možnost ve spolupráci s inspektory techniky využívejte.
Poznámka: Nezapomeňte veškeré dokumenty před skenováním či fotografováním opatřit originálními podpisy! Nekvalitní skeny a fotografie nebudou přijaty.
 
3)
Řešením dalších otázek, jakými jsou například potřebná školení pilotů atp., se v tuto chvíli zabýváme a tak, jak budeme nacházet jejich co nejoptimálnější řešení, budeme o tom informovat zde.
 
Aleš Trtil, prezident LAA ČR
Jiří Koubík, ředitel správy LAA ČR
Letecká amatérská asociace ČR, Ke Kablu 289, 102 00 Praha 10, Tel.: 242 403 270 Fax: 242 403 596
​​