6.3.2020
(Aktuality) Články / Oznámení
Ing. Jan Fridrich
AERO Friedrichshafen 2020 odloženo!

Největší letecká výstava všeobecného letectví AERO Friedrichshafen 2020 se v plánovaném termínu 1. - 4. dubna konat nebude!
Tato pro někoho možná překvapivá zpráva mi přišla e-mailem v pátek 6.3. odpoledne od ředitele výstavy Rolanda Boshe.
Završila se tak naše téměř třítýdenní čilá korespondence ohledně konání AERO. Již na začátku paniky kolem koronaviru jsem na základě mnohých dotazů našich, ale i zahraničních výrobců kontaktoval pořadatele s tím, že letecká komunita by potřebovala nějakou jistotu. V té době jsem navrhoval, aby AERO vydalo prohlášení, že pokud by se výstava letos nekonala, tak že by se započítaly platby výrobců organizátorům na příští rok a tím se alespoň trochu eliminovaly ztráty výrobců. V té době to organizátor výstavy nechtěl, nebo nemohl učinit.  V e-mailu, který jsem dnes obdržel, se mluví o odložení na blíže nedefinované datum a možných kompenzacích vystavovatelům. Znovu jsem kontaktoval Rolanda a požádal ho, aby datum konání určili co nejdříve a nejlépe, kdyby to bylo datum v obvyklém termínu v roce 2021. Doufám, že tentokrát můj (ale asi nejen můj) názor zváží rychleji. Myslím, že pro všechny bude přijatelnější se soustředit na "plnohodnotný" Friedrichshafen v obvyklém termínu v roce 2021, než čekat v nejistotě.
 
Vzhledem k tomu, že jsme záměrně nezahájili prodej zvýhodněných vstupenek, jsou nepříjemnosti na straně LAA ČR relativně malé.
 
Doufejme, že stávající situace kolem koronaviru výrazně neovlivní i další plánované letecké akce LAA ČR.
 
O případných dalších informacích vás budeme informovat.
 
Jan Fridrich
Viceprezident LAA pro zahraniční záležitosti
Letecká amatérská asociace ČR, Ke Kablu 289, 102 00 Praha 10, Tel.: 242 403 270 Fax: 242 403 596
​​