24.1.2020
(Aktuality) Články / Oznámení
Ing. Jan Fridrich
Králové českých letců jsou motoroví rogalisté Matouš Adam a Ladislav Teplý

Velkým překvapením skončilo vyhlašování nejlepších českých leteckých sportovců za sezónu 2019 v pražském divadle Image. Prestižní ocenění totiž ve čtvrtek 23. ledna 2020 v pozdních večerních hodinách převzala z rukou loňského šampiona Martina Šonky dvoučlenná posádka motorového závěsného kluzáku Matouš Adam a Ladislav Teplý z Letecké amatérské asociace ČR. Pilot Matouš Adam se stal nejmladším nositelem titulu "Letecký sportovec roku" v historii, je mu teprve dvacet let.


Moderátor večera Petr Vichnar zpovídá Ladislava Teplého a Matouše Adama

Titul mistrů Evropy této posádky na srpnovém evropském šampionátu v Litvě ohodnotila jako nejlepší letecký výkon komise složená z leteckých odborníků Aeroklubu České republiky, Letecké amatérské asociace České republiky, Klubu leteckých modelářů a Klubu leteckých novinářů, která titul Letecký sportovec České republiky už od přelomu tisíciletí pravidelně uděluje.


Závěrečná fotografie při slavnostním vyhlášení nejlepších leteckých sportovců roku 2019 - zleva Martin Šonka, Vladimír Machula, Aleš Trtil, vítězové Ladislav Teplý a  Matouš Adam a ředitel odboru civilního letectví Ministerstva dopravy Zdeněk Jelínek.

Více informací naleznete v časopise Pilot a na webu airZone.TV, kde je i kompletní záznam celé akce.

Letecká amatérská asociace ČR, Ke Kablu 289, 102 00 Praha 10, Tel.: 242 403 270 Fax: 242 403 596
​​