13.5.2018
(Aktuality) Články / Oznámení
Vojtěch Šaman
Odešel Jan Brskovský


Dne 13. května 2018 ve věku 78 let po statečném boji s těžkou nemocí odešel náš blízký spolupracovník, kolega a přítel, prezident Letecké amatérské asociace ČR Jan Brskovský.
Ve funkci prezidenta naší asociace, již zastával od roku 2001, plnil nezastupitelnou úlohu v každodenních bojích za možnost svobodně létat, ať už při ryze diplomatických jednáních s institucemi, či řešeních nejrůznějších sporů uvnitř či vně asociace. Jeho skromnost a takt v kombinaci s velkorysým a individuálním přístupem ke všem spolupracovníkům, partnerům či kritikům mu vydobyly respekt a uznání v celé aviatické komunitě.
Za přínos světovému letectví byl nedávno oceněn Mezinárodní leteckou federací FAI Diplomem Paula Tissandiera. Při jeho převzetí letos v březnu vyjádřil naději, že se bude moci po skončení svého prezidentského mandátu na podzim tohoto roku věnovat psaní a publikační činnosti.
Tohoto vytouženého a zaslouženého odpočinku mu bohužel nebylo dopřáno, ale je jisté, že žil plodný a smysluplný život naplněný aktivní a obětavou prací až do posledních dnů...
Čest jeho památce!

Poslední rozloučení proběhne v pátek 18. 5. ve 14 hodin ve velké obřadní síni krematoria Strašnice.
Administrátor: web@laacr.cz
Letecká amatérská asociace ČR, Ke Kablu 289, 102 00 Praha 10, Tel.: 242 403 270 Fax: 242 403 596