13.3.2018
(Aktuality) Padákové kluzáky
Vojtěch Šaman
Velikonoční Raná Cup 2018 - přesunut na 14. - 17.6.
Pro nepřízeň počasí v plánované době konání PŘESUNUTO na 14. - 17.6.!
  
Ahoj piloti,
Stejně jako v předchozích třech letech, ani letos nebudete ochuzeni o oblíbenou ligovou soutěž Raná Cup. V loňském roce nám poněkud nepřálo počasí a museli jsme závod dvakrát posouvat, abychom si nakonec užili tři krásné letové dny v kolébce českého plachtění na Rané. Opět se vracíme k oblíbenému velikonočnímu víkendu, který letos vychází na 30. 3. - 2. 4. 2018. Ano čtete správně. Raná Cup 2018 bude na Velikonoce a vy si jej tedy můžete užít, aniž byste museli čerpat byť jen jediný den dovolené. Brzké jaro je pro létání na Rané ideální, jelikož nejsou okolní roviny ještě přehřáté a jarní termika funguje, jak jsme se mohli již několikrát přesvědčit, i s minimem slunce. Každoročně se nám daří odletět několik pěkných letových disciplín a věříme, že nejinak tomu bude i letos. Soutěže se účastní nejlepší čeští reprezentační piloti, od kterých se můžete učit ne jen ve vzduchu ale i na zemi při příjemném posezení u ohně s nezapomenutelným výhledem na město Louny. Pravidelně se snažíme zkvalitňovat služby účastníkům, například loni jsme poprvé úspěšně použili on-line sledování pilotů pomocí aplikace XC-Track, díky němuž urychlujeme svoz pilotů z trati, a také můžeme fandit přímo ze země. Všechny tyto ingredience společně vytváří perfektní předpoklad pro báječný koktejl s názvem Raná Cup určený pro všechny výkonnostní kategorie pilotů. Závod je tradičně zařazen do kategorie FAI2!
Abychom pokryli co nejvíce směrů větru, budeme startovat nejen z Rané, ale v úvahu připadají i okolní terény Zlatník a Krupka. Tradičně vyhlásíme tři kategorie. Nejkrásnější kategorii Ženy, kategorii Amaters pro začínající piloty s PP vydaným 2016 a později a královskou kategorii Open bez omezení věku, pohlaví, orientace či kluzáku.
Jako vždy je v ceně startovného zahrnuto triko s motivem Raná Cup, svoz závodníků z trati, poplatky za startoviště, mapa a GPS souřadnice otočných bodů, poháry pro vítěze a samozřejmě večírek! Těšit se můžete také na hodnotné ceny od našich sponzorů. Startovné pro členy Svazu PG LAA ČR je 800 Kč. Pro nečleny pak 1200 Kč. Pro prvních 20 pilotů národního rankingu (konec roku 2017) a členy programu Talent poskytuje svaz PG 80% slevu na startovné!
Zázemí soutěže bude ve Skleníku přímo pod kopcem Raná, kde je možné si zajistit ubytování v teple systémem, kdo dřív přijde, ten dřív mele. Pro ostatní je pak k dispozici ubytování v kempu vedle Skleníku.
 
Těší se na vás organizátoři Raná Cupu
 
Jirka Bečvář a Honza Prokeš
 
 
Shrnutí - Raná Cup 2018
Termín:                         30. 3. - 2. 4. 2018
Místo:                            Raná u Loun – hospoda Skleník
Letové terény:               Raná, Krupka, Zlatník
Startovné zahrnuje:       Poplatky za startoviště, mapu a GPS souřadnice OB, zpracování výsledků, večírek, triko s motivem závodu, poháry pro vítěze, svoz závodníků z trati
Startovné:                      členové Svazu PG  800 Kč
                                       ostatní  1200 Kč
Administrátor: web@laacr.cz
Letecká amatérská asociace ČR, Ke Kablu 289, 102 00 Praha 10, Tel.: 242 403 270 Fax: 242 403 596