22.8.2017
(Aktuality) Články / Oznámení
Ing. Jan Fridrich
Slet LAA sobě 2017 a Nebeských andělů proběhne v sobotu 26.8.2017 na letišti v Jihlavě - Aktualizace 25.8.


Zaregistrovaní účastníci budou se zúčastní slosování o zajímavé ceny. 

Do pátku dopoledne 25.8. se zatím on-line zaregistrovalo153 účastníků, což je asi o 50 méně než minulý rok. Z
toho jich přibližně 
přiletí ULL, 8 ELSA, 5 GA,  přiletí ULL, 8 ELSA, 5 GA, 4 PK, 2 ULV, 9 MPK, a 6 MZK. Ve skutečnosti si ale myslím, že nás bude dohromady kolem 200 SLZ což je pořád úctyhodný počet.

Z těch co se zaregistrovali on-line do půlnoci 24.8. bude vylosován nový majitel hodinek Adriatica LAA ČR tak neváhejte a registrujte se!

 

Mapka a program sletu - aktualizováno 22.8.

Mapku a program sletu si stáhněte zde.
 

Přílety a odlety

Pokyny pro přílety a odlety si stáhněte zde.
 

Noclehy

Pro zajištění noclehu kontaktujte:

Paracentrum ubytování
Kontakt: Radka Škrabálková, Tel 602 594 181, info@aeroklubvysocina.cz

Na místě info v BARU paracentra.

 

Pozvánka


 

Hlavní partneři sletu  Poslední aktualizace z dopoledne 25.8.2017

Hlavním partnerem sletu je společnost JIHLAVAN airplanes, s.r.o. se sídlem v Jihlavě, se specializuje na konstrukci, výrobu, prodej a údržbu celokovových a kompozitových letadel v kategorii ultralight  a LSA pod značkou SKYLEADER již 20 let.polečnost JIHLAVAN airplanes, s.r.o. se sídlem v Jihlavě, se specializuje na konstrukci, výrobu, prodej a údržbu celokovových a kompozitových letadel v kategorii ultralight  a LSA pod značkou SKYLEADER již 20 let.

Podle posledních informací předvede SKYLEADER na sletu autosimulátor, který bude umístěn v hangáru za stánkem LAA ČR.


Druhým partnerem sletu je letecká škola F AIR, která je současně zástupcem letadel italského výrobce TECNAM. Přestože je v poslední době F AIR úspěšný i v oblastech výcviku pilotů pro aerolinie, kdy má EASA certifikovanou školu a školí piloty např. pro Sichuan Airlines nebo Travel Service, nezapomíná i na ultralehká letadla se kterými v roce 1990 u nás jako první motorový škola na UL začínal. Myslím že ECHO zná téměř každý pilot UL.


TECNAM P2008JC


Další partner sletu příbramská firma OK AVIATION Group vystaví letadlo Dynamic OK Edition a v hangáru bude umístěný plně funkční mockup palubní desky poslední generace D3 zmíněného letadla. Budete zde mít dostatek času prozkoumat a „pohrát si“ s avionikou letadla, aniž byste museli sedět v letícím stroji. A to včetně bezdrátové Wi-Fi komunikace s tabletem, či telefonem.


Samozřejmě, celé letadlo bude na sletu k vidění také.
Více informací o tomto produktu najdete na stránkách www.dynamic-ok.cz .

Dalším partnerem sletu se stala firma Špaček s.r.o. , podle posledních informací přiletí se dvěma letadly - SD-1 Minisport (na kterém Jiří Krajča právě získal titul mistra Evropy) a dvoumístným SD-2.


Zatím posledním partnerem letošního sletu se stala firma AIR TEAM , která  v hangáru představí nejnovější zástavbovou avioniku Garmin G3X Touch, Garmin G5, Dynon SkyView, ruční navigace Garmin aera 660/795 a nejnovější letecké hodinky Garmin D2 Charlie. Nebude chybět ani kompletní nabídka radiostanic s 8,33 kHz za zvýhodněné „sletové“ ceny.


A jaká další zajímavá letadla přiletí, to závisí na Vás!

Těšit se také můžete na reklamní předměty LAA ČR a také na novinky z produkce AEROTEAMU, házedla FÍK a další zajímavosti, které budou k dispozici na stánku LAA.Ve středu 23.8. večer jsem do Jihlavy přivezl první věci a provedl poslední kontrolu před sletem. Organizační tým bude na místě od pátečního pozdního odpoledne. Letiště a Aeroklub Jihlava  jsou na slet připraveni.

Celkový pohled na letiště. AN-2 buď nebude nebo se posune dozadu.

Jak je zmíněno výše, letos poprvé máme Partnery sletu - na obrázku je nakresleno, kde je můžete hledat.Na ploše před hangárem se bude odehrávat ukázka záchrany pilotů z havarovaného letadla, jako obvykle nám drak letadla z pevnostních zkoušek poskytne Jihlavan airplanes - SKYLEADER.

Doufejme, že větrný "pytel" bude v této poloze i během sletu. Hromady hlíny vzadu se nelekejte jde o přebytečnou zeminu z dálnice, která se bude recyklovat. Sletu nepřekáží.

Náladovka na závěr. Doufejme, že strávíme příjemný víkend.
 
Předpověď na sobotu vypadá zatím dobře

Těšíme se na Vaši účast.

Vaše LAA ČR.

​​​​​
​​​​​
Letecká amatérská asociace ČR, Ke Kablu 289, 102 00 Praha 10, Tel.: 242 403 270 Fax: 242 403 596
​​