21.2.2014
(Aktuality) Články / Oznámení
Klára Beranová
Zkušební provoz PL na Lysé Hoře v Krkonoších
​Do konce letošní zimní sezóny se podařilo vyjednat zkušební provoz na terénu Lysá Hora v Krkonoších. V současnosti je možné startovat již od vrchní stanice lanovky. Tato oblast se nachází v prvním zóně KRNAP a proto je třeba přísně dodržovat dohodnutý provozní řád. Jeho výňatek je níže.

Děkujeme zúčastněným osobám za tuto novou možnost a žádáme všechny uživatele, aby svým chováním nezavřeli možnost využívat toto startoviště i v příštím roce.
 
Po dohodě se správou KRNAP a vedením Skiareálu Rokytnice nad Jizerou je možné startovat z vymezeného místa na sjezdovce u koncové stanice lanovky Lysá hora za těchto podmínek:
1)Létat se smí pouze ve dnech, kdy je v provozu lanová dráha Lysá hora nejdéle do 30.4.
2)Nad 1. zónou KRNAP je letový koridor vymezen sjezdovou dráhou.
3)Je povolen pouze bezmotorový paragliding.
4)Při startu nesmí být ohroženi ostatní osoby pohybující se po sjezdovce. Chováním na startu nesmí být významně omezen provoz na sjezdovce.
5)Přistání na sjezdovce u nástupní stanice lanovky Lysá hora vzhledem k možnému ohrožení bezpečnosti ostatních uživatelů Skiareálu není dovoleno.
 
Oblast 1. zóny KRNAP na Lysé hoře je významným zimovištěm chráněných živočichů – proto je schválení provozu pouze zkušební. V případě porušování tohoto řádu a návštěvního řádu KRNAP, bude provoz opět omezen.
Ve Skiareálu jsme tolerováni pouze v případě, že nedojde k žádnému ohrožení ostatních uživatelů a návštěvníků. Oblíbené místo přistání na sjezdovce přímo u nástupní stanice lanovky Lysá hora je v zimním provozu zakázáno právě pro vysoké riziko nějakého střetu. Není vůbec důležité, kdo případnou kolizi zaviní, protože v důsledku povede k zákazu provozování paraglidingu v tomto areálu.
Proto bez ohledu na úroveň Vašich pilotních dovedností používejte k přistání volné plochy na nedalekých loukách.
Letecká amatérská asociace ČR, Ke Kablu 289, 102 00 Praha 10, Tel.: 242 403 270 Fax: 242 403 596
​​